ЖФК Житлобуд-1 Харків. Офіційний сайт
НАСТУПНИЙ МАТЧ
5 червня о 17:00 на стадіоні ім. В. Баннікова (Київ) відбудеться фінал Кубка України між харківськими командами "Житлобуд-1" та "Житлобуд-2".

Якщо в чемпіонаті України команди зустрічалися між собою 20 разів, то в Кубку України відбулося лише 4 матчі, але в фіналі - ця зустріч буде першою.

Вперше команди зустрілись в Кубку в 2012 році на стадії 1/4 фіналу. Тоді "Житлобуд-1" переміг суперниць з розгромним рахунком 11:0. Доречі, "Житлобуд-2" в 2012 році вперше розпочав змагання в Кубку України в своєї історії.

Після цього друга харківська команда тричі подавали заявки для участі, але після жеребкування не приїжджали на матчі (2014, 2015 та 2016 роки). В сезоні 2017/18 "Житлобуд-2" доходить до півфіналу Кубка України, де поступається "Житлобуду-1" з рахунком 1:2.

Відео звіт цього матчу ви можете подивитися з 1:45.

В сезоні 2018/19 доля жеребкування звела команди на першій стадії розіграшу Кубка - в 1/8 фіналу. Гра відбулась на стадіоні "Сонячний". На гол Апанащенко на 27 хвилині відповіла Малахова (34). "Житлобуд-1" на 37 хв. знову виходить вперед (гол забила Овдійчук), однак на 75 хв. знов-таки Малахова зрівнює рахунок у матчі. Здавалося, все йде до додаткового часу, однак, Апанащенко за хвилину до кінця виводить харківський "Житлобуд-1" в 1/4 фіналу.

Остання зустріч між цими командами відбулась в минулому році. 2 вересня, в матчі за вихід у фінал Кубка, перемогу з мінімальним рахунком 1:0 святкував "Житлобуд-2". Тоді єдиний гол в матчі забила Яна Малахова з передачі Андрухів.

Тож, на сьогодні команди мають наступні статистичні досягення.

Зіграно між собою: 4 матчі
Перемог "Житлобуду-1": 3
Перемог "Житлобуду-2": 1
Різниця м’ячів: 16:4 на користь "Житлобуду-1"

Найкращі бомбардирки ТОП-3 в цих зустрічах: Ольга Овдійчук (5, "Житлобуд-1"), Яна Малахова (3, "Житлобуд-2"), Дар’я Апанащенко, Олена Загуменна, Єлізавета Костюченко, Ганна Мозольська (2, "Житлобуд-1").

Цифри та факти (інформація womensfootball.com.ua):

* Харківський Житлобуд-1 – одинадцятиразовий володар кубка

* Чернігівська Легенда-ШВСМ найчастіше грала у фіналах – 18 разів

* У чотирьох розіграшах Кубка України володар цього трофею визначався в серії післяматчевих пенальті (1994, 1998, 2005, 2011)

* У двох фінальних матчах переможець визначався в додатковий час (2002, 2009)

* “Житлобуд-2” з Харкова – десятий фіналіст за всю історію

* 7:4, 11 голів – найрезультативніший фінал відбувся у 2002 році

* Рекорд відвідуваності фіналу тримається з 1992 року – 2000 глядачів

* м.Харків – шосте місто, яке приймало фінал національного кубка (Київ, Фастів, Суми, Тернопіль, Львів, Харків)

* Світлана ФРІШКО – автор дебютного голу у фіналах (1992)